noclegi kamery

Trasy rowerowe

Jak mogę skorzystać z tras rowerowych?

Trasy rozpoczynają się na górnej stacji kolei krzesełkowej Skolnity Ski & Bike Park tuż obok placu zabaw. Transport rowerów na górną stację umożliwiają specjalne haki do podwieszenia rowerów za ramę bądź koło. Przewóz sprzętu nie wiąże się z dodatkowym stresem, ponieważ obsługa stacji pomaga w ich podwieszeniu. Aby rozpocząć jazdę, w okienku kasowym należy wypełnić oświadczenie dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedzialności oraz zapoznać się z regulaminem tras rowerowych. W kasach można nabyć jednodniowe ubezpieczenie OC i NNW.

Z Nami Nuda Się Nie Uda!

 

Podstawą sprzedaży karnetu jest podpisanie oświadczenia dotyczącego bezpieczeństwa i odpowiedzialności oraz zapoznanie się z regulaminem tras rowerowych. 

Poznaj nasze trasy!

Zachęcamy do przeczytania opisu i oglądnięcia nagrań z tras!

Zielony Zygzak

  • Jak wygląda trasa Zielony Zygzak?

To zjazdowa ścieżka enduro o długości 4100 metrów. Jest to trasa poprowadzona przez las, utwardzona, posiadająca liczne zakręty z bandami i bez, o średnim nachyleniu około 5%. Nie posiada trudnych do przejechania przeszkód, choć sporadycznie występują kamienie i korzenie. Na trasie można napotkać niewielkie muldy, drobne kamyczki i drewniane mostki.

Dla kogo?

Trasa rekomendowana jest początkującym kolarzom górskim. Podstawowe umiejętności na Zielonym Zygzaku to skuteczne skręcania i hamowanie. Niezależnie od wieku, ważne aby rowerzysta posiadał sprawny górski rower z dwoma hamulcami i amortyzatorem (a najlepiej dwoma, wtedy jazda sprawi większą radość). Obowiązkowym wyposażeniem jest kask, zalecane są ochraniacze na łokcie i kolana. Zabrania się zjeżdżania z dzieckiem w foteliku.

Zielony Zygzak

Niebieska Fala

  • Jak wygląda niebieska trasa?

To zjazdowa ścieżka enduro o długości 2800 metrów, typowy flow trail. Poprowadzona została zakrętami przez las, a jej średnie  nachylenie wynosi około 7%. Nawierzchnia jest odpowiednio utwardzona. Ścieżka nie jest zbyt stroma, ale za to bardzo skoczna. Spotkać na niej możemy duże bandy, muldy oraz sporo różnych typów skoczni takich jak: step down’y, step up’y, stoliki, hopki w kąt. Dzięki zróżnicowanym rozmiarom (4 – 8m.), każda osoba lubiąca skakać na rowerze będzie się tu świetnie bawić. Także osoby mniej doświadczone bez problemu mogą wszystkie elementy przejechać. Trasa urozmaicona jest drewnianymi mostkami zabezpieczonymi metalową siatką.

  • Dla kogo?

Ścieżka jest rekomendowana średnio zaawansowanym kolarzom górskim, posiadającym umiejętności pewnego skręcania, hamowania, pokonywania muld oraz band i podstaw skakania na rowerze górskim. Niezależnie od wieku, ważne aby rowerzysta posiadał sprawny górski rower z dwoma hamulcami i amortyzatorem (a najlepiej dwoma, wtedy jazda sprawi większą radość). Obowiązkowym wyposażeniem jest kask, zalecane są ochraniacze na łokcie i kolana. Zabrania się zjeżdżania z dzieckiem w foteliku.

Niebieska Fala

Czerwona Strzała

  • Jak wygląda trasa Czerwona Strzała?

To zjazdowa ścieżka o długości 1850 metrów i średnim spadku 11%. Jest to trasa poprowadzona przez las. W większej części została zbudowana w oparciu o naturalne podłoże, więc można na niej spotkać kamienie i korzenie. Zakręty oraz skocznie zostały wykonane za pomocą koparki. Na trasie natkniemy się na road gapy (skocznie nad drogą), elementy drewniane, strome i kręte odcinki. Wszystkie przeszkody posiadają chicken liny (objazdy).

  • Dla kogo?

Trasa rekomendowana jest zaawansowanym rowerzystom, który potrafią szybko hamować i skręcać oraz potrafią pokonywać przeszkody typu korzenie, uskoki, hopy. Obowiązkowym wyposażeniem jest kask, ochraniacze na łokcie i kolana.  Zabrania się zjeżdżania z dzieckiem w foteliku.

Czerwona Strzała

DIRT IT MORE: Bike Park Skolnity - Miejscówki z Dartmoorem - gościnnie @Piotrek Krajewski

 

 

 

 

#GodziekBrothers: Zjechaliśmy Niebieską Falę bez hamulców!

Piotrek Krajewski: Skolnity po zmianach

Bike Park Skolnity należy do parków rowerowych Grupy Pingwina.

Odkryj nasze Bike Parki na parkirowerowe.pl.

 

nasi partnerzy