17 °C kamery

o trasach

Skolnity Ski & Bike w końcu postawił na aktywny, rodzinny wypoczynek w lecie. Z radością informujemy, że 7 lipca otworzyliśmy pierwszą, familijną trasę rowerową o długości 4100 metrów, a kolejna już się buduje!

  • Jak wygląda trasa Zielony Zygzak?

To zjazdowa ścieżka enduro. Jest to trasa poprowadzona przez las, utwardzona, posiadająca liczne zakręty z bandami i bez o średnim nachyleniu około 5%. Nie posiada trudnych do przejechania przeszkód, sporadycznie występują kamienie i korzenie. Na trasie można napotkać niewielkie muldy, drobne kamyczki i drewniane mostki.

  • Dla kogo jest skierowana?

Trasa rekomendowana jest początkującym kolarzom górskim. Podstawowe umiejętności na Zielonym Zygzaku to skuteczne skręcania i hamowanie. Niezależnie od wieku, ważne aby rowerzysta posiadał sprawny górski rower z dwoma hamulcami i amortyzatorem. Obowiązkowym wyposażeniem jest kask, zalecane są ochraniacze na łokcie i kolana.

  • Jak mogę skorzystać z tej atrakcji?

Trasa rozpoczyna się na górnej stacji kolei linowej Skolnity tuż obok placu zabaw. Transport rowerów na górną stację umożliwiają specjalne haki do powieszenia rowerów za ramę bądź koło. Przewóz rowerów nie wiąże się z dodatkowym stresem, ponieważ obsługa stacji pomaga w transporcie. Aby rozpocząć jazdę, w okienku kasowym należy wypełnić oświadczenie bezpieczeństwa i odpowiedzialności oraz zapoznać się z regulaminem tras rowerowych. Przydatną informacją jest fakt, że w kasach można nabyć jednodniowe ubezpieczenie OC i NNW.

Z Nami Nuda Się Nie Uda!

Regulamin tras

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.