14 °C kamery

O nas

Stacja narciarska Skolnity jest położona w centrum Wisły. Lokalizacja jest bardzo charakterystyczna ponieważ obiekt znajduje się naprzeciwko rynku, obok kompleksu skoczni narciarskich Centrum. Dolna stacja kolei linowej usytuowana jest niespełna 700 metrów od dworca PKP Wisła-Uzdrowisko, a około 1 kilometra od dworca PKS. Jest to najdogodniejsza lokalizacja spośród wszystkich stacji narciarskich w Wiśle. Nie bezpodstawnie Skolnity jest nazywany „Dachem Wisły” bowiem górna stacja kolei położona jest na wysokości 660 m.n.p.m. Wyjeżdżając krzesełkiem do góry zostajemy uraczeni zapierającym dech w piersiach widokiem miasta, które świetnie prezentuje się o każdej porze roku.  Cały kompleks zlokalizowany jest na północno-wschodnim stoku Góry Skolnity (wys.770 m.n.p.m.). Dzięki położeniu szanse na dobre warunki są znacznie większe niż w przypadku południowych, nasłonecznionych stoków.

Infrastruktura

Oferta wyciągów narciarskich obejmuje obecnie: 4 osobową kolej linową firmy Leithner o długości 800 metrów, 2 trasy narciarskie o różnym stopniu trudności (1100 metrów i 980 metrów) oraz wyciąg taśmowy dla dzieci (70 metrów). Trasy zostały poprowadzone zakrętami przez las, co sprawia, że jazda jest urozmaicona. Obydwie trasy posiadają oświetlenie i system naśnieżania. Na terenie obiektu mieszczą się trzy parkingi, z których można podjechać darmowymi busami pod samą dolną stację kolei linowej. Bezpłatny bus można także zamówić pod hotel. Przy górnej stacji kolei przygotowana została łączka szkoleniowa z wyciągiem taśmowym, przeznaczona do nauki. Dodatkowym udogodnieniem dla rodzin z małymi dziećmi jest fakt, że krzesełka wyposażone są w system Kid-stop zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem.

Dużym zainteresowaniem narciarzy, a także turystów pieszych odwiedzających nas w sezonie letnim cieszą się tarasy widokowe na górnej stacji kolei. Z tarasów rozpościera się widok na całe miasto, świetnie sprawdzają się jako strefa relaksu i miejsca eventowe.

Od wiosny do jesieni zapraszamy do siebie wszystkich tych, którzy chcą spróbować jazdy na górskich trasach rowerowych. Przygotowaliśmy dla rowerzystów prawie 9 kilometrów jednokierunkowych ścieżek. 

Przy górnej stacji kolei znajduje się skrzyżowanie szlaków turystycznych w kierunku Soszowa, Czantorii i Stożka.

 

Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.