Pogoda kamery

Grupa Pingwina

Grupa Pingwina to 5 wyjątkowych punktów na mapie Polski, zrzeszających pięć stacji narciarskich z pingwinem w logo.

Grupę stanowią:

  • Czarny Groń z Hotelem****&SPA w Rzykach k. Andrychowa,
  • Słotwiny Arena z Wieżą widokową w Krynicy-Zdroju,
  • Kurza Góra w Kurzętniku (największa stacja narciarska w północnej Polsce),
  • Skolnity Ski&Bike Park w Wiśle,
  • Kasina Ski&Bike Park w Kasinie Wielkiej.

Naszym celem jest zapewnienie zaplecza rekreacyjnego, aby umożliwić naszym gościom świetną zabawę podczas korzystania z całorocznych atrakcji. Nasza oferta skierowana jest do rodzin, grup i wszystkich tych, którzy chcieliby spędzić czas blisko natury. Tutaj możesz cieszyć się nieograniczonymi możliwościami zajęć na świeżym powietrzu, a pingwin w logo będzie gwarancją wysokich standardów obsługi. Jeśli chcesz spędzić niezapomniane chwile z rodziną i przyjaciółmi – serdecznie zapraszamy.

 

Czarny Groń

Luksusowy, Hotel****&Spa Czarny Groń, przepięknie położony w malowniczym Beskidzie Małym to doskonały wybór zarówno dla szukających odpoczynku od zgiełku miejskiego, jak i miłośników nart i turystyki górskiej. Obiekt posiada bogatą ofertę gastronomiczną (Restauracja i Oberża), kosmetyczną (centrum odnowy biologicznej, fryzjer, strefa saunowo-basenowa) oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, zarówno w zimie jak i w lecie. Pumptack, Magiczna Osada, Edukacyjna Strefa Pingwina, sala zabaw, symulator jazdy na nartach, paintball, kort tenisowy, wypożyczalnia rowerów, basen z brodzikiem i saunami, liczne animacje oraz imprezy, a w zimie stok i nowoczesny ośrodek narciarski z licznymi trasami i jednym z najlepszych w Polsce snowparkiem. Zimowa i letnia Polana Aktywnego Pingwina oferująca zimą: narty i sanki, a latem dmuchańce – sprawią, że każde dziecko spędzi cudowny czas, a rodzice będą mogli cieszyć się chwilą dla siebie.

 

Kurza Góra

Czy wiecie gdzie jest największy tubing w Polsce? To właśnie tu, w Kurzej Górze, gdzie całoroczny kompleks tubingowy oferuje łącznie 700 m zjazdu. Zimą Kurza Góra zamienia się również w największy ośrodek narciarski Polski północnej, z kilkoma trasami i wyciągami i przede wszystkim dwoma Fabrykami Śniegu, które pozwalają na działanie stacji, niezależnie od kaprysów pogody. Po całodniowej zabawie na śniegu, lodowisku, sankach bądź tubingu można uzupełnić poziom energii w restauracji, serwującej dania na światowym poziomie. Latem, oprócz tubingu skorzystacie również z placu zabaw dla dzieci.

 

Kasina Ski&Bike Park

Szusowanie na nartach tuż pod Krakowem? To musi być Kasina Ski&Bike. Piękny, rodzinny ośrodek narciarski, z najnowocześniejszą koleją krzesełkową, która w lecie wywozi także wielbicieli rowerów górskich, oświetlone stoki oraz rozbudowana gastronomia: Góralska Karczma oraz klimatyczne Ski&Bike Bistro. Latem to właśnie tutaj swoją stację ma pociąg Retro jeżdżący z Chabówki. Drewniany ekologiczny plac zabaw oraz liczne imprezy plenerowe ucieszą każde dziecko. Największy w Polsce Bike Park działający od wiosny do jesieni w Kasinie Wielkiej to 9 tras o zróżnicowanym stopniu trudności, Pumptrack, Arena Młodego Rowerzysty, wypożyczalnia rowerów, szkolenia rowerowe, serwis raz sklep. Ta oferta, stwarza możliwości aktywnego wypoczynku zarówno dla tych zaawansowanych rowerzystów, jak i tych, którzy swoją górską przygodę chcieliby dopiero rozpocząć. Malownicze krajobrazy, piękne lasy pokrywające wzgórze Śnieżnicy, oraz przepyszne jedzenie sprawią, że każdy będzie chciał tu wracać.

 

Słotwiny Arena

Słotwiny Arena to miejsce magiczne, stworzone ponad 40 lat temu przez grupę pasjonatów, z wielkiej miłości do sportów zimowych. To właśnie pasja do aktywności na świeżym powietrzu, wyjątkowa atmosfera oraz uśmiechy na twarzach pracowników sprawiają, że Słotwiny Arena kochają i dzieci i dorośli. Obecnie to jeden z najbardziej znanych na południu Polski zimowych ośrodków narciarskich. Posiadający 10 km tras, 2 nowoczesne, wyprzęgane wyciągi krzesełkowe z osłonami przeciwwiatrowymi, wyciąg taśmowy dla najmłodszych, nowoczesny system naśnieżania, restaurację i pensjonat– latem zamienia się w doskonałe miejsce dla miłośników przyrody.

Liczne szlaki turystyczne, a przede wszystkim atrakcja na skalę kraju – pierwsza w pełni drewniana Wieża widokowa, z ponad kilometrową ścieżką w koronach drzew, na której znajdziemy 15 instalacji edukacyjnych, przyciągają fanów zapierających dech w piersiach widoków.

Duża liczba letnich, plenerowych imprez oraz warsztatów będzie stanowić doskonałą propozycję dla całych rodzin!

Poznaj nas

nasi partnerzy