noclegi kamery

O Skolnitym

ENG

Całoroczny rowerowo-narciarski ośrodek Skolnity Ski & Bike Park jest położony w samym centrum Wisły, tuż obok kompleksu skoczni narciarskich Centrum. Dolna stacja kolei krzesełkowej usytuowana jest niespełna 700 metrów od Centrum Przesiadkowego. To najdogodniejsza spośród wszystkich lokalizacji stacji narciarskich w Wiśle.

Skolnity jest nazywany „Dachem Wisły” bowiem górna stacja kolei położona jest na wysokości 660 m.n.p.m. Wyjeżdżając koleją krzesełkową do góry zostajemy urzeczeni zapierającym dech w piersiach widokiem miasta, które świetnie prezentuje się o każdej porze roku.

Kompleks powstał 9 stycznia 2015 roku. Zlokalizowany jest na północno-wschodnim stoku Góry Skolnity (wys. 762 m.n.p.m.). Dzięki swojemu położeniu szanse na dobre warunki na trasach narciarskich zimą są znacznie większe, niż w przypadku południowych, nasłonecznionych stoków.

Ośrodek Skolnity Ski & Bike Park należy do Grupy Pingwina.

 

ZIMA NA SKOLNITYM

Zimą Skolnity to: 4 osobowa kolej krzesełkowa firmy Leithner o długości 800 metrów, 2 trasy narciarskie o różnym stopniu trudności (1100 metrów i 980 metrów) Trasy zostały poprowadzone zakrętami przez las, co sprawia, że jazda jest urozmaicona. Obydwie trasy posiadają oświetlenie i nowoczesny system naśnieżania. Na terenie obiektu mieszczą się darmowe parkingi. Przy dolnej stacji kolei (obok parkingów nad kasami) przygotowana została
Polana Pingwina z wyciągiem taśmowym (70 metrów) przeznaczona do nauki, ale nie tylko. Na polanie dla tych najmłodszych, jak i najstarszych stworzyliśmy miejsce do zjeżdżania na sankach, a także dla tych bardziej lubiących zastrzyk adrenaliny tor do Snowtubingu.
Dodatkowym udogodnieniem dla rodzin z małymi dziećmi jest system Kid-stop zabezpieczający przed wypadnięciem dzieci korzystające z wyciągu krzesełkowego.
Na miejscu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.

WIOSNA, LATO I JESIEŃ NA SKOLNITYM

Od wiosny aż do jesieni Skolnity Ski & Bike Park zaprasza do siebie wszystkich tych, którzy chcą spróbować jazdy na górskich trasach rowerowych. Przygotowano dla rowerzystów prawie 9 kilometrów jednokierunkowych ścieżek.  Zielony Zygzak, Niebieska Fala i Czerwona Strzała to trasy górskie o różnym stopniu trudności. Trasy rozpoczynają się na górnej stacji wyciągu. Transport rowerów na górną stację umożliwiają specjalne haki do podwieszenia rowerów za ramę bądź koło. Przewóz rowerów nie wiąże się z dodatkowym stresem, ponieważ obsługa stacji pomaga w transporcie.

Skolnity Ski & Bike Park to nie tylko raj dla narciarzy i rowerzystów, ale także idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu niezależnie od wieku. Przy górnej stacji wyciągu znajduje się całoroczna zagroda z alpakami i osiołkiem, aleja rzeźb oraz plac zabaw.

 

KARCZMA NA SKOLNITYM

Dużym zainteresowaniem narciarzy, a także turystów pieszych odwiedzających nas w sezonie letnim cieszą się tarasy widokowe na górnej stacji kolei oraz Karczma na Skolnitym z pizzą z pieca opalanego drewnem. Karczma poza świetną kuchnią może pochwalić się panoramicznym widokiem na góry. Do karczmy został dobudowany taras z osłonami przeciwwietrznymi. Karczma poleca się również na imprezy okolicznościowe.

Z tarasów rozpościera się widok na całe miasto, co sprawia, że górna stacja kolei jest świetną strefą relaksu oraz popularnym miejscem eventowym.

Zobacz także...

nasi partnerzy