6 °C kamery

postępowanie w razie wypadku

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami postępowania w razie wypadku na trasach rowerowych: 

 1. Przed wjazdem na trasy zalecamy pobranie aplikacji „Ratunek”. Aplikacja służy do informowania GOPR-u o wypadku oraz o pozycji poszkodowanego.
 2. Akcję ratunkową w razie wypadku prowadzi GOPR. Poszkodowany informuje o wypadku GOPR za pomocą aplikacji lub nr ratunkowego 601-100-300,  który połączony jest z aplikacją „Ratunek”.
 3. Jeżeli poszkodowany w wypadku nie może sam wezwać pomocy robią to świadkowie wypadku.
 4. Zaleca się by poszkodowany sam informował służby o wypadku ponieważ służby robią wywiad o stanie poszkodowanego. Bezpośredni kontakt poszkodowanego ze służbami ratunkowymi skraca czas akcji ratunkowej.
 5. Poszkodowany/ świadek powinien poinformować również pracowników Bike Parku o wypadku w celu koordynacji akcji ratunkowej oraz zamknięcia trasy, na której zdarzył się wypadek.
 6. Po zgłoszeniu wypadku ratownicy GOPR organizują akcję ratunkową oraz wzywają pogotowie ratunkowe jeżeli poszkodowany wymaga transportu na SOR.
 7. Czas dojazdu grupy ratunkowej GOPR to minimum 40 min.
 8. Zaleca się by świadkowie wypadku starali się zabezpieczyć miejsce wypadku oraz informowali nadjeżdżających rowerzystów o wypadku.
 9. Na trasach znajdują się tablice informujące na którym kilometrze trasy znajduje się osoba poszkodowana. Zwracaj na nie uwagę podczas jazdy!
 10. Po poinformowaniu obsługi trasa zostaje zamknięta na jej starcie aż do zakończenia akcji ratunkowej.
 11. O wypadku poinformuj naszych pracowników pod nr telefonu 731-323-711.
Strona korzysta z ciasteczek w celu świadczenia usług i zgodnie z polityką prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.