noclegi kamery

7 atrakcji po nartach na 7 dni tygodnia

Wisła to malownicza górska miejscowość położona w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na Obłaźcu tuż przy wjeździe do miasta na granicy z Ustroniem (392 m.n.p.m ), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m.n.p.m).

Zimą Wisła tętni życiem i zmienia się w prawdziwą zimową stolicę sportów: narciarstwa, snowbordu oraz skoków.

Ośrodek Skolnity Ski & Bike mieszczący się w samym centrum Wisły ma do zaoferowania dwie trasy: czerwoną – 980 metrów oraz  niebieską – 1100 metrów. Ponadto dla najmłodszych, chcących spróbować swoich sił pod okiem instruktorów została przygotowana Polana Pingwina (mierząca 70 metrów). Po dniu na stoku warto odwiedzić Karczmę, gdzie można spróbować regionalnych specjałów. 

Co można robić w Wiśle wieczorem po nartach? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji

 

1. Zagroda ze zwierzętami na Skolnitym


Alpaki Kenzo i Lewis oraz osiołek Serwacy czekają na turystów również zimą na łączce przy górnej stacji, zwierzątka są bardzo towarzyskie, szczególnie dzieci będą miały frajdę pogłaskać i poznać się z tymi uroczymi stworzeniami.

Ośrodek Skolnity 12A, Wisła


2. Sanki i snowtubing na Polanie Pingwina


Na Polanie Pingwina w Ośrodku Skolnity  został przygotowany tor do Snowtubingu, który przyciągnie do siebie fanów zastrzyku adrenaliny i dobrej zabawy, a dla zwolenników sanek , górek i pagórków jest przestrzeń do zjeżdżania na sankach.

Ośrodek Skolnity 12A ,43-460 Wisła 


3. Park Kopczyńskiego


Mieszczący się w centrum Wisły, który jest miejscem różnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych a 5 minut pieszo od Parku, przy placu Hoffa znajduje się Muszla Koncertowa w której odbywają się największe koncerty w Beskidzie Śląskim.

bulwar Księżycowy 43-460 Wisła
Wisła Plac Hoffa, 1 Maja 43-460, Wisła


4. Muzeum Beskidzkie

 

W Wiśle jedną z ciekawszych atrakcji jest Muzeum Beskidzkie.

Niewielkie muzeum znajduje się w samym centrum miasta, w budynku starej karczmy pochodzącej z 1794 r. Placówka założona została w roku 1964 przez tutejszego nauczyciela i badacza kultury górali śląskich – Andrzeja Podżorskiego, który pełnił w niej funkcję kierownika.

Muzeum składa się z ekspozycji stałej i czasowej. W sali z ekspozycją stałą można obejrzeć eksponaty związane z życiem i kulturą górali śląskich, które gromadzone są w czterech podstawowych działach: pasterstwo, narzędzia rolnicze, tkactwo oraz obróbka drewna . Druga sala natomiast prezentuje wystawy czasowe.

Pawła Stellera 1 43-460 Wisła (na rynku w Wiśle)

 

5. Muzeum Adama Małysza w Wiśle


Nie mogłoby zabraknąć najważniejszego punktu na liście atrakcji w Wiśle jakim jest to muzeum Adama Małysza, skoczek dzięki któremu miliony Polaków rozkochało się w zimowym sporcie jakim są narty. W muzeum możemy zobaczyć liczne trofea sportowca oraz jego cały ekwipunek potrzebnego do skoków.


1 Maja 48A, 43-460 Wisła

6. Lodowisko i Park Świateł w Wiśle

 

Lodowisko sezonowe znajdujące się w samym centrum Wisły to doskonały pomysł na spędzenie czasu z rodziną oraz aby móc doskonalić swoje umiejętności na łyżwach lub zaczynać swoją przygodę z jeżdżeniem na łyżwach i kręceniem piruetów na tafli lodu. Doda to z pewnością dużej dawki adrenaliny i dobrego humoru na cały dzień. Tuż przy lodowisku można nacieszyć oczy stworzonym przez miasto Parkiem Świateł, gdzie trzeba koniecznie  zobaczyć liczne światełka oplatające drzewa i różne przedmioty, a także skorzystać z karuzeli oraz tubingu pontonowego przygotowanych przez Skolnity Ski & Bike.

Baseny Wisła, Olimpijska 1a, 43-460 Wisła

 

7. Skocznia Adama Małysza 


Każdy zapalony fan skoków narciarskich musi mieć odhaczony ten punkt na mapie, pierwszy skok na tej skoczni wykonał sam Adam Małysz, stąd nazwanie tej konstrukcji jego imieniem. Skocznia narciarska, której rozmiar wynosi 134 metry a jej punkt konstrukcyjny 120 metrów, jedna z dwóch największych w Polsce zaraz po Wielkiej Krokwi.
Zlokalizowana na północnym stoku zakończenia grzbietu Cienków w Wiśle-Malince, na wysokości 630 m n.p.m., nad potokiem Malinka i przy drodze wojewódzkiej nr 942.

Malinka 4 43-460, Wisła

nasi partnerzy